Polgárőrség Poroszló

Székhelye: 3388 Poroszló, Fő u. 45.

Alakulásának éve: 1991.

Vezetője: Zsolczai Attila

Működési területe: Poroszló közigazgatási területe

Célja: Poroszló lakóinak és területének védelme a közrend- közbiztonság, a környezetvédelemre, a köztisztaságra veszélyes cselekmények, magatartások elleni fellépni, és a bűnmegelőzést segíteni, annak érdekében lakossági propagandát kifejteni.

A csoport tagja lehet minden magyar állampolgár, aki nagykorú, büntetlen előéletű és a csoport alapszabályát elfogadja, részt vesz a csoport folyamatos működésében.

Poroszló Honismereti Baráti Kör

Felvállaljuk Poroszló múltját megismerni szándékozó lakosság konkrét tényekkel való megismertetését…

 

Székhelye: 3388 Poroszló, Fő u. 3., Művelődési Ház
Telefonszám: 36/353-027
elnöke: Gaál Antalné
Az egyesület 1991 november 27-én alakult.

 

Az egyesület célja:

Községünk gazdag történelmi eseményekben. Már a honfoglalást megelőző időszaktól kezdődően valamennyi nagyobb eseményhez kapcsolódó lényeges, egyben érdekes múlttal rendelkezünk. Néhányan több évtizede egymástól függetlenül végezték kutatásaikat, a feltáró munkát. A Baráti Kör létrehozásával e munkát kívánjuk még eredményesebbé tenni. Felvállaljuk Poroszló múltját megismerni szándékozó lakosság konkrét tényekkel való megismertetését, a Községi Tájház gyűjteményeinek gyarapítását, a Poroszlói Újság szerkesztését, a már rendezett anyagok könyvben történő rendezését, megjelenését.

A múlt megismertetésén keresztül a jelen és jövőnk érdekében minél többen váljanak lokálpatriótává.

Helyi újságon keresztül minden községi programot elősegítünk. Folyamatosan foglalkozunk Poroszló gazdasági fejlődésével, történelmi múltjával, kultúrájával, egyházi élet, iparosok, gazdálkodók életével, sportmunkával, önkormányzati és valamennyi intézmény életével.

Rendszerességgel adunk tájékoztatást a községünkben élő kisebbség életéről, egyes személyek és családok életéről, kereskedelmi, vendéglátóegységek, szállásadók, cégek működéséről.

Ezüst Ponty Horgász Egyesület

3388 Poroszló, Csapó köz 8.
Telefonszám: +3630 915 9294
E-mail: ezustponty55@gmail.com, gacsal66@t-online.hu

Gacsal József

Az Ezüst-Ponty Horgászegyesület 1955-ben alakult 30 fővel. A természetet, horgászatot szerető alapító tagok teremtették meg az Egyesület működésének feltételeit. Szervezetünk önállóan gazdálkodó társadalmi szervezet, ami az alapszabály szerint működik. Az irányítást a Közgyűlés által megválasztott vezetőség végzi.

A Tisza-tó térségének nagymértékű fejlődésével egyre többen látogatnak Poroszlóra, és sokan hódolnak kedvenc hobbijuknak a horgászatnak. Jelenleg 68 településről vannak tagjaink. 2004-ben mintegy 1200 tagot számlált egyesületünk, ezzel a Tisza-tó egyik legnagyobb létszámú szervezete. Szolgáltatásaink közé tartozik a jegyárusítás és egyben horgászüzlet is működik.

A Poroszló Turizmusáért Egyesület

A Poroszló Turizmusáért Egyesület a Poroszló község területén az idegenforgalomban és a turizmusban érintett magán és jogi személyek tömörítésére létrehozott szervezet.

A Poroszló Turizmusáért Egyesület ALAPSZABÁLYA

Alulírott Alapítók az egyesületi jogról szóló 1989. évi II. törvény 12. § (1) bekezdése alapján létrehozták a Poroszló Turizmusáért Egyesületet.
A Poroszló Turizmusáért Egyesület alakuló közgyűlése az alábbi alapszabályt fogadta el.

I. Általános rendelkezések

l.1. Az Egyesület neve: Poroszló Turizmusáért Egyesület
1.2. Az Egyesület rövidített neve: „P.T.E.”
1.3. Az Egyesület székhelye: 3388 Poroszló, Fő út 5.
1.4. Az Egyesület működési területe: Poroszló község közigazgatási területe
1.5. Az Egyesület alapításának éve: 2007.
1.6. Az Egyesület pecsétje:……….
1.7. Az Egyesület nyitott társadalmi szervezetként működik, melyhez az alapszabályban rögzített feltételeket elfogadó jogi és magánszemélyek is csatlakozhatnak.
1.8. Az Egyesület önálló jogi személy, saját alapszabállyal, képviselettel nyilvántartott tagsággal, elkülönült gazdálkodással rendelkező társadalmi szervezet.

II. Az Egyesület főbb céljai és feladatai

A Poroszló Turizmusáért Egyesület a Poroszló község területén az idegenforgalomban és a turizmusban érintett magán és jogi személyek tömörítésére létrehozott szervezet.

Az Egyesület működésének fő célja:

  • az idegenforgalom növelése Poroszlón és környékén;
  • a sport- kulturális és üdülési célú idegenforgalom megteremtése és fejlesztése;
  • felhívni a község lakóinak figyelmét a természetes és az épített környezet értékeire, azok megóvására;
  • a meglévő idegenforgalmi adottságok hasznosításának növelése;
  • együttműködés a Községi Önkormányzattal, a környező települések önkormányzataival, a Tisza-tavi és egyéb regionális idegenforgalmi szervezetekkel, a Hortobágyi Nemzeti Parkkal, valamint más gazdasági, társadalmi szervezetekkel, egyesületekkel.

A fő cél melletti további célok:

  • a térségbe érkező vendégek és a vendégéjszakák számának növelése;
  • termékfejlesztés megvalósítása, meglévő turisztikai adottságok jobb kihasználása, ezáltal magasabb fizetőképességű vendégkör megnyerése;
  • minőségi és fenntartható turizmus fejlesztése;
  • szezon meghosszabbítása, elő- és utószezon forgalmának növelése;
  • belföldi vendégek arányának növelése.

 

III. Az Egyesület megvalósítandó feladatai a kitűzött célok elérése érdekében

  • Az idegenforgalmi tevékenység megtervezése, az ezzel kapcsolatos feladatok szervezése.
  • Az idegenforgalom népszerűsítése érdekében marketing tevékenység folytatása, a sajtókapcsolatok ápolása.
  • Kérdőíves felmérést végezni a vendégek körében (utazási szokások, vendégek igényeinek felmérése, stb.)
  • Kapcsolattartás az országos és helyi idegenforgalmi szervezetekkel, önkormányzatokkal, állami ás társadalmi szervezetekkel.
  • Poroszlón és a környékbeli településeken meglévő hagyományok, népi kultúra felkutatása és ápolása, valamint ezekhez kapcsolódó összefoglaló tájékoztató és propagandaanyagok készítése.
  • Természeti és épített értékek bemutatása és védelme.
  • Részt venni a helyi turisztikai termékek fejlesztésében, közvetíteni a turisztikai termékeket a hazai és a nemzetközi piacra.
  • Kulturális programok (például kiállítások, zenei stb. rendezvények) szervezése.
  • Programok kidolgozása a sport- és üdülő idegenforgalom részére.
  • A megvalósításhoz támogatók, szponzorok szervezése, pályázatok benyújtása és egyéb céltámogatások megszerzése.

IV. Az Egyesület tagsága

4.1. Az Egyesület tagjai lehetnek természetes és jogi személyek, valamint ezek jogi személyiséggel nem rendelkező szervei, aki a belépési nyilatkozat kitöltésével és aláírásával elfogadja és magára nézve kötelezőnek ismeri el az Egyesület Alapszabályát, célkitűzéseit, valamint rendszeresen részt vesz az Egyesület munkájában és fizeti a tagdíjat.

VI. TAGFELVÉTEL

  • Az Egyesület legalább két tagjának ajánlása szükséges ahhoz hogy valamely személy, vagy szervezet tagnak jelentkezzen az Egyesületbe.
  • Ezt követően a belépési szándékot egyszeri, írásbeli nyilatkozattétellel kell jelezni az Egyesület Elnöksége felé.

Poroszló Sportegyesület

Poroszlón a labdarúgás története az 1910-es években kezdődött el. Voltak sikeresebb és kevésbé sikeres időszakok, de legtöbb időt a csapat a megyei bajnokságok valamely osztályában töltötte.

Cím: 3388 Poroszló, Fő út 3.

Sportpálya: 3388 Poroszló, József A. út
Befogadóképessége: 300 ülő- és még 1000 állóhely

Weboldal: http://www.poroszlose.hupont.hu/

E-mail: riczko77@freemail.hu

Elnök: Bornemisza János

Elnök helyettes: Riczkó Zoltán

Titkár: Varga István

Edző:Csala Attila

Utánpótlás Edző: U-7 Csala Attila

U-11 Varga István

Története

Poroszlón a labdarúgás története az 1910-es években kezdődött el. Voltak sikeresebb és kevésbé sikeres időszakok, de legtöbb időt a csapat a megyei bajnokságok valamely osztályában töltötte.

Több évtizede koptatta már a megyei bajnokságok tabelláját a Poroszló Sportegyesület mikor az 1991/1992-es bajnoki szezonban az első jelentősebb sikert érte el a felnőtt csapat, a megyei I. osztályban a 4. helyen végeztek. Majd egy hosszabb ínségesebb időszak következett, amely időszak alatt a helyi futball élet jelentős alakja volt Orosz Károly. Közel s távol nem volt senki, aki ennyire szívügyének tekintette volna a helyi labdarúgás életben tartását. Mindent megtett azért, hogy jelentős utánpótlás háttere legyen a csapatnak.

Majd egy újabb személy tűnt elő Görbe Károly, aki időt és pénzt nem kímélve a csapatot hihetetlen magasságokba emelte. Mindez kicsúcsosodott az 1996/1997-es bajnoki szezonban, amikor csapatunk az I. helyen végzett a megyei I. osztályban, s NB III.-as tagságnak örülhettünk. Eme tagság nem bizonyult hosszú életűnek, mindösszesen három szezont élt itt meg a csapat. Ekkor már olyan magaslatokra jutott a csapat, ahol nagyon sok pénzre lett volna szükség. A csapat szétszéledt.

Egy erőtlen próbálkozással sportszerető emberek megpróbálták feltámasztani a romokban heverő egyesületet, s a körzeti bajnokságban indult el a csapat. Lélektelenség és nemtörődömség lett a vége, s egy visszalépéssel befejezett bajnoki szezon.

Hosszú két év következett, mely alatt a labdarúgásból csupán a községi rendezvények kispályás tornái, vagy a szomszéd településeken megrendezett kispályás bajnokságok maradtak hírmondónak. A pálya, s környéke közben teljesen lepusztult állapotba került.

2003 nyarán Varga István vezetésével újra benépesülhetett a sportpálya. Persze ehhez szükség volt nem kevés önkormányzati segítségre, s egy sikeres pályázatra, hogy a sportpálya fogadóképes legyen. 2004. augusztus 14-én pedig végre láthattuk régi-új sportpályát, s azóta is, rendszeresen pattog a labda a gyepen. A szakosztály pedig 2004. december 11-én alakult újjá.

Nem csak felnőttek használják a sportlétesítményt, hanem egyre több fiatal is itt tölti szabadideje nagy részét. Településünknek nem csak ifjúsági csapata van, hanem az U-13-as bajnoki sorozatban és a Bozsik Programban is számtalan fiú és lány csapat vesz részt. Szerepléseiket siker koronázza, hiszen nem mindig a győzelem, mint inkább a játék élvezete a lényeg.

 

SPORTFEJLESZTÉSI PROGRAM:

Sportfejlesztési program kérelem

Sportfejlesztési program jóváhagyó határozata

SUP Bázis Sport Club Hungary

3388 Poroszló, Napsugár út 16.
Beszállóhely: Csapó köz, Csicsman Kikötő jobb oldali félsziget
Email: supbazis@gmail.com
Telefonszám: +3630 420 5199
Kocsis Ildi, Dida


Az egyesület célja:

  • Sporttevékenység

A SUP, vagy másnéven a paddleboard, vagy állva evezés országos szintű megkedveltetése, elterjesztése; a biztonsági, technikai és felszerelési ismereteinek terjesztése, átadása és nyilvános kommunikálása; a kezdők és haladók instruálása, edzése; az amatőr és élsportoló tagok számának növelése; utánpótlásnevelés; az egészségmegőrzés elősegítése, az egészséges életmódra való nevelés.

  • Ökoturizmus fejlesztése

A természetjáró tevékenység feltételeinek szervezett keretek között való biztosítása, természetjáró programok és túrák szervezése, bonyolítása. A természetjárás iránti érdeklődés felkeltése, a természetjárás népszerűsítése, a paddleboard sajátosságainak beépítésével.

  • Rendezvények szervezése

Az állva evezés népszerűsítése és az alapvető biztonsági, technikai és felszerelési ismeretek terjesztése saját, illetve közös szervezésű rendezvények segítségével, versenyek, fesztiválok, nyílt napok, workshopok és termékbemutatók és tesztnapok eszközeivel.

Az egyesület tevékenysége:

  • Ifjúsági és felnőtt amatőr és élsportolók versenyekre való felkészítése.
  • Ifjúsági és felnőtt amatőr és élsportolók versenyeken való indulásának támogatása.
  • Szabadidős SUP/paddleboard/állva evezős sportolók oktatása, edzése.
  • Utánpótlás nevelés, tehetségek kiválasztása és gondozása.
  • A rendszeres, tervszerű, szervezett edzések, alap- és élsport szintű versenyzés, edzőtáborozás feltételeinek biztosítása.
  • Hátrányos helyzetű, fogyatékkal élő fiatalok rendszeres testmozgásának, sportolási feltételeik megteremtésének támogatása, segítése.
  • A Tisza-tó vonzáskörzetében testnevelési, szabadidős sport és élsport szintű tevékenység szervezése, tervezése, koordinálása, hazai és nemzetközi kapcsolatok teremtése és működtetése, oktató-nevelő tevékenység végzése, tanfolyamszerű foglalkozások szervezése és gyakorlati megvalósítása.
  • Magyar és külföldi SUP/paddleboard/állva evezős oktatók képzése/továbbképzése.
  • A magyarországi professzionális SUP/paddleboard/állva evezős oktatás hivatalos akkreditálása, a SUP Bázis Sport Klub által bevezetett oktatási rendszer akkreditálása.
  • A magyarországi, túrázásra és sportolásra alkalmas vizeink és ezen belül kiemelten a Tisza-tó természeti kincseinek bemutatása szervezett vízitúrák keretében.
  • Versenyek, gálák, szabadidős sport programok lebonyolítása. Konferenciák, workshopok, kiállítások, egészség napok, más egyéb sporttal, egészséggel kapcsolatos rendezvények szervezése.
  • A sportegyesület működését biztosító gazdasági feltételek megteremtése, saját erőforrások ésszerű hasznosítása, vállalkozások kezdeményezése, propaganda és reklámtevékenység végzése.
  • Az Egyesület céljainak és tevékenységeinek elérése érdekében végzett fundraising tevékenység, potenciális támogatások és támogatók felkutatása, támogatásokra való pályázás.
Megszakítás